Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Ismeretlen ismerősök

Százból akár nyolc ismerősöd meleg, leszbikus vagy biszexuális, de sokuk rejtőzködni kényszerül.

Általában az emberek azt feltételezik, mindenki heteroszexuális. Ám a leszbikus, meleg és biszexuális (LMB) személyek arányát a társadalomban a kutatók 4-10 %-ra becsülik. Így az LMB embereknek folyamatosan dönteniük kell arról, hogy mely szituációkban és kiknek a téves feltételezéseit akarják kijavítani valós szexuális orientációjuk közlésével. Minden új közösségben és szituációban újra el kell dönteniük, hogy előbújnak-e. Az előbújás tehát nem egy egyszeri esemény, hanem egy soha véget nem érő folyamat. Az előbújás lehet egy felszabadító élmény, de sokan tartanak társas környezetük negatív reakcióitól, félnek az elutasítástól, családi és baráti kapcsolataik felbomlásától, munkahelyük elvesztésétől, ezért rejtőzködnek. Pedig leszbikus, meleg és biszexuális embernek lenni nem betegség, nem bűn és nem is szégyellnivaló dolog, hanem egy természetes emberi sajátosság. A szexuális orientációról őszintén beszélni egy nyitott és elfogadó társadalomban nem jelent anyagi, fizikai vagy érzelmi kockázatvállalást. Egy ilyen légkör megteremtése mindannyiunk közös felelőssége

A melegséggel kapcsolatos kérdésekben a Háttér Társaság Információs és Lelkisegély Szolgálata hívható. 

Civil szervezetek a tudatos társadalomért.

Néhány, ebben a témában aktív civil szervezet:

Amnesty International Magyarország

Budapest Pride

Colorful Circles' World

Háttér Társaság a Melegekért

Labrisz Egyesület

MiMás - Miskolci Mások Közössége

Szimpozion Egyesület

1 Tovább

Gyerekek iskola nélkül

A halmozottan fogyatékos gyermekek töredékét sem tudják befogadni az iskolák így nem részesülnek közoktatásban.

Több, mint 3000 olyan magyar gyerek van, aki hiába tanköteles, csak nagy szerencsével juthat hozzá az őt megillető oktatáshoz. Legtöbbjük súlyosan mozgáskorlátozott, sokan nem tudnak beszélni és értelmi sérültek is, állandó ápolásra szorulnak - de attól még fejleszthetőek. Bár a tanulás joga nekik is jár, ők a magyar iskolarendszer páriái, sokszor még a gyógypedagógiai iskolák sem fogadják őket. Így a szülők vagy nem tudnak munkát vállalni, vagy arra kényszerülnek, hogy bentlakásos intézménybe adják őket. A fogyatékos gyerekek is szeretnének kiteljesedni, többet megérteni a világból, többféle emberi kapcsolatot létesíteni. Elszigetelés helyett érdemi iskolai segítségre van szükségük a teljesebb élethez.

Civil szervezetek a tudatos társadalomért.

Ebben a témában aktív civil szervezet:

Társaság a Szabadságjogokért

0 Tovább

Nehezített újra kezdés

A börtönből szabadult emberek gyakran azért kerülnek vissza a börtönbe, mert tiszta erkölcsi bizonyítvány és bejelentett lakhely nélkül nincs esélyük munkát kapni.

Pár ezer forinttal kilépve a börtönkapun csak nagyon kevesen tudnak valóban új életet kezdeni. A börtönélet ma alapvetően az izolációról szól, de még a büntetés leülése után is folytatódik a kirekesztés. Akinek priusza van, alig találhat legális munkát, a legtöbb helyen még a segédmunkásoktól is megkövetelik  a tiszta erkölcsit. A büntetett előélet bélyege ezért még 10 évig rajtamaradhat a szabadulókon, így jó esetben marad számukra a feketemunka, vagy inkább a visszakerülés a rácsok mögé - a munkanélküliség és a hajléktalanság alternatívájaként. Most inkább csak civil alapítványok foglalkoznak a társadalmi visszailleszkedés segítésével, pedig az integráció mindannyiunknak megéri.

Civil szervezetek a tudatos társadalomért.

Néhány, ebben a témában aktív civil szervezet:

Váltó-sáv Alapítvány

Tévelygőkért Alapítvány

Adj Hangot Egyesület

0 Tovább

Az orvosi titoktartás kötelez

A mentős vagy az orvos nem jelentheti fel drogfogyasztó páciensét. Hívj mentőt!

Az orvosi eskü és a betegjogok garantálják a titoktartást, akkor is, ha a mentőknek kábítószer miatt kell kijönniük.

Az orvos még a rendőröknek sem adhatja ki egy rosszullét után a páciens állapotával kapcsolatos személyes adatokat. A páciensek feljelentése nem csak jogsértő, az azért is káros, mert elrettentené a rászorulókat, hogy időben orvosi segítséget kérjenek. Egyes esetekben pedig a gyors orvosi segítség elmaradása akár a droghasználó életébe is kerülhet.

Ezt a mentősöknek is tudniuk kell. Ne félj tőlük, azért vannak, hogy segítsenek.

 Civil szervezetek a tudatos társadalomért.

Néhány, ebben a témában aktív civil szervezet:

DrogStop

Kék Pont

MADÁSZSZ

Megálló Csoport

0 Tovább

A börtön a megoldás?

Ha egy 16 év alatti fiatal bűnt követ el, börtönbe mehet, de közérdekű munkára nem. Így a bíróság egy 15 éves lányt is börtönbe küldött, amiért 1800 Ft értékben lopott.

A törvény szerint csak végső esetben foszthatnak meg egy fiatalkorút a szabadságától, a büntetés kiszabásakor a gyermek érdekeit szem előtt kell tartani. Ehhez képest még kisebb szabálysértési ügyekben is több alkalommal szabott ki börtönt a bíróság, pedig az még nemzetközi jogot is sérthet. A 16 évnél fiatalabbakat, mivel még nem lehetnek hivatalosan munkavállalók, közérdekű munkára nem lehet ítélni, pedig ez adott esetben hatékonyabb büntetési forma lehetne. Így sokan vannak, akik akár csekély súlyú cselekmény miatt börtönbe kerülnek, ami sem a gyerekeknek, sem a társadalomnak (adófizetőknek) nem érdeke. A börtön komoly, akár visszafordíthatatlan trauma egy fiatal számára.
E gyakorlat megváltoztatásáért civil szervezetek dolgoznak.

Civil szervezetek a tudatos társadalomért.

Ebben a témában aktív civil szervezet:

Magyar Helsinki Bizottság

0 Tovább

Tudtad-e?

blogavatar

Civil szervezetek a tudatos társadalomért. Az emberi jogi civil szervezetek összefogásával létrejött kezdeményezés elsődleges céljai az ismeretterjesztés és a figyelemfelhívás.